Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kaoru se rozhlédl z jedné strany na druhou, ale jak koukal sebevíc, Fujisu najít , přes ten hustý liják , nemohl. Ani nedbal na to, že jeho už tak mokré vlasy budou ještě více promočené. Vydal se tam kam ho z nějakého neznámého důvodu táhl instinkt. Na střechu. Z nějakého důvodu čekal že tam Orochiho najde. Vlastně tam šel proto,ž e by tam šel i on sám.
 
Když vylezl bez jakýkoliv potíží po železném žebříku na střechu one ne moc velké budovi, zahlédl tmavou postavu postávající tam a dívajíc se na zamračená a bouřková oblaka.
 
 
Kaoru ihned věděl, že to nemůže být nikdo jiný, než jeho rival a taky budoucí parťák Fujisa. Nejdříve nemohl vůbec uvěřit, že ho jde přemlouvat ke spolupráci, ale když si vzpomněl na výhružky Jomeie , bez sebemenších pochybností se vydal za Fujisou , svými nucenými a pomalými kroky.
 
Orochi Fujisa, který se dál díval jak se z nebe snášejí velké kapky dešťové vody a přemýšlel, si ani nevšiml, že se k němu přiblížil návštěvník, který ho přišel přemlouvat ke spolupráci.
 
,,Ehm,ehm,''odkašlal si Kaoru, když stál necelé tři metry od Fujisy. Ten okamžitě poznal o koho se jedná a byl také touto návštěvou dost překvapen, ale nedal na sobě nic znát. Dokonce se ani neotočil a dál pokračoval ve své dosavadní činnosti. Byl promoklý na kost a jen těžko by jste na jeho oblečení hledali nějaké suché místo.
 
,,Co chceš?''řekl chladně a z jeho tónu bylo jasné, že z Tsunakovi přítomnosti není vůbec nadšený.
 
Kaoru se zamračil. Nesnášel tohle Fujisovo pohrdavé chování a aroganci. Uvnitř sebe sváděl boj. Jedna jeho část by Fujisu nejraději zchodila ze střechy, na které zrovna stojí a ta druhá část, teď převládající , ho donutila mlčet , uklidnit se a nechat si svoje urážky pro sebe. A tak jen zatnul zuby a snažil se myslet na svoji kariéru.
 
,,Jestli si přišel žádat o spolupráci, tak to jsi přišel zbytečně,''přerušil ticho Fujisa a bez dalšího slova vykročil ke dveřím. Neviděl důvod tu dál postávat vedle toho ničemi.
 
,,Počkej,''zakřičel Kaoru aby tak překřičel ten ustavičný liják.
,,Prosím,''dodal ještě a jelikož ho tohle slovo stálo hodně úsilí, spíš by se dalo říct, že to zašeptal. Nejraději by si nafackoval, že tohle slovo na Fujisu vůbec vyslovil , ale nedalo se nic dělat.
 
Fujisa toto slovo prosím ale slyšel moc dobře. A to ho taky donutilo zastavit se. Otočil se zpátky na Tsunaku s překvapeným výrazem ve své krémově bledé tváři.
 
,,Cože?Co jsi to říkal?''řekl a udělal dva kroky ke svému rivalovi.
,,Nenuť mě to opakovat. Slyšel jsi dobře……….Chtějí abychom to vyšetřovali společně, jinak za to poneseme následky,''řekl Tsunako a v tónu jakým to řekl bylo slyšet zoufalství.
 
Bohužel pro něj, Fujisa měl svou hlavu a za svými slovy si vždy, pevně a odhodlaně stál.
,,Je mi to jedno. Nehodlám se nechat vidírat,'' řekl svůj důvod a při vzpomínce na své vyděrače se zamračil. Znovu se otočil, a vydal se ke dveřím , kam měl před chvílí namířeno.
 
,,Ale mě to jedno není. Já svou práci na rozdíl od tebe potřebuju,''zvýšil hlas Kaoru a nechal volně proudit své pocity. Hněv z jeho hlasu donutil Fujisu znovu se zastavit.
 
,,Potřebuju tě,''dodal a sklopil hlavu. Doufal, že když Fujisovi zahraje na city, pak nakonec povolí.
Fujisa by ale nebyl chytrý, aby tuto Kaorovu lest ihned neprokoukl.
 
,,Ale já tebe ne. Nikdy s tebou spolupracovat nebudu a já se na rozdíl od tebe nenechám vidírat,''Orochi se otočil na Tsunaku a znovu měl v očích opovržení.Opovržení nad Tsunakou…
Tohle vytočilo Kaora úplně. Zamračil se a jen ztěžka se ovládal , aby neubalil Fujisovi pár ran do jeho bezchybného obličeje.
 
,,Tak jestli to vidíš takhle , tak potom jseš ještě větší svině, než jsem si myslel. Nedivím se, že nikoho nemáš. Že jseš pořád sám,''řekl Kaoru bez rozmyšlení. Prostě řekl to, co se mu honilo hodně dlouhou dobu v hlavě , a hlavně to co měl na srdci. Ani si neuvědomil váhu svých slov.
Fujisa při nich vytřeštil oči a jeho čelist poklesla o pár milimetrů. Tato slova ho bodla do srdce a překvapila. Zvlášť , když je slyšel z Tsunakových úst.
 
Ten, aniž by na něco čekal, vykročil ke dveřím a nevěnoval Fujisovi ani jeden pohled. Udělal vše, co bylo v jeho silách. Dokonce ho i poprosil, ale Fujisa je jen kostka ledu. Bez citů.
Kaoru ho nechal stát jako zkamenělého na pospas dešti a velkého nečasu.
 

Zpět v zasedací místnosti……

,,Tak jak to šlo?''zeptal se Jomei, když se Kaoru vrátil zpět, promočený na kost , do zasedací místnosti, kde všichni netrpělivě čekali na výsledek jeho přemlouvání. Podle toho, jak prudce a naštvaně za sebou zabouchl dveře, bylo ihned jasné, že rozhovor mezi dvěma mladými detektivy nedopadl dobře. Co by se taky dalo čekat od rivalů.
 
,,Výborně,''procedil mezi zuby, naštvaně a s ironií Kaoru a posadil se na svou prázdnou židli. Naštvaně si odfrkl a ruce založil na prsou. Fujisa ho vytočil do nepříčetnosti , a on by nejraději vraždil.
 
Nikdo, dokonce ani rázný Jomei , neměli odvahu Kaora v tomto stavu oslovit a tak ho raději nechali být.
 
Kawasabi,ten Fujisu znal nějaký ten pátek a tak ho ani nepřekvapilo, když se Tsunaka vrátil v tomto stavu a s nepořízenou. Těžce si povzdychl a chopil se slova.
 
,,Takže nezbývá nic jiného než,''řekl , ale svou vyřčenou větu nedokončil. Zabránil mu v tom Fujisa, který se z nenadání objevil v místností.
 
Všem přítomným nad touto nečekanou návštěvou, v kterou ani nedoufali, poklesla čelist o několik centimetrů a slova jim zaskočila v krku.
 
,,Fajn jdu do toho,''řekl, věnoval zaskočenému Kaorovi nicneříkající a letmý pohled , a posadil se zpátky na židli.Všem teď povyskočilo obočí do půli čela.
 
Kaoru a ani Kawasabi nechápali, jak mohl Orochi svůj názor tak rychle změnit. Ale všem bylo jasné, že za to může Kaoru a jeho slova.
 
Jomeiovi se okamžitě vrátila do tváře barva a chuť do života.
 
,,Výborně, jsem rád, že jste se rozhodli spolupracovat,''řekl k oboum dvoum vyšetřovatelům.
 
,,Laskavě nás ušetřete detailů, ano?''pronesl Fujisa podrážděně. Od této chvíle si připsal na seznam lidí,které nesnášel a kde také zaujímal místo Kaoru,tohohle zamračeného Jomeie , a taky prezidenta vyděrače,kterého v příštích volbách určitě volit nebude.
 
,,Dobře, myslím, že je načase seznámit vás s vaším novým případem,''řekl Jomei. Svým dvou kolegům, kteří za celou dobu neřekli ani ň , naznačil , aby zapnuli velký projektor, který visel na stěně za ním. Jeden z nich zhasnul světlo a potom se oba dva beze slova znovu posadili. Bylo jasné, že s těmito dvěma muži si moc nepokecáte.
 
,,Tak jak už jsem řekl, jedná se o vraždu prezidentovi dcery Nakao Akadové. Příčina její smrti je zatím neznámá. Ale na devadesát procent jsme si jisti, že zemřela na vykrvácení. Někdo jí zastřelil,''řekl vážně a stoupl si vedle velké obrazovky, kde se rázem objevili ,ne moc pěkné fotky mrtvoly mrtvé dívky.
 
Její tělo se našlo včera ráno, ve vodní nádrži , na střeše paneláku,kde bydlela,ˇˇřekl a sjel pohledem všechny přítomné.
 
,,A kdo ji našel?''vyslovil Kaoru první otázku, která ho napadla.
,,Jedna žena nám včera brzy ráno volala. Prý, když se chtěla osprchovat a pustila vodu, místo ní jí tekla ze sprchy krev. Ihned jsme tam poslali naše policisty a ti našli její tělo.Když jí vytáhly v nádrži se pak také našla pistole a kuchyňský nůž,''
 
,,Nůž,?''vyjekli překvapeně oba dva detektivové.
 
,,Ano máme za to, že útočník jí ještě před smrtí pobodal,''
,,Panebože,'''vydechl Kawasabi nad tímto hrůzným a brutálním činem.
 
,,Ano jak jsem řekl, jedná se tu o skutečně brutální čin a útočník musí být dopaden co nejdříve,'''při těhle slovech se podíval na Kaora a Fujisu.
 
,,Bohužel víc toho zatím nevíme. Balistika a pitva proběhly dnes , a my ještě nemáme výsledky.Tohle je zatím vše co víme,''řekl a posadil se zpátky do židle.
,,Musím vás poprosit aby jste se oba dva dostavili co nejdříve do vyšetřovacího oddělení v Nagasaki. Tam by jsme se měli dozvědět víc. Ubytování budete mýt samozřejmě zajištěné a odvoz taky. A mimochodem - odjíždíme za dvě hodiny, tak se připravte,''ukončil Jomei svůj dlouhý proslov.
 
,,Cože? A..ale proč? To nemůžeme zůstat tady?''zeptal se Kaoru , který vůbec nechápal důvod svého převozu.
 
,,Bohužel ne. Jak byste chtěl vyšetřovat případ, když místo činu je na druhé straně země?''zeptal se Jomei, který od této chvíle považoval Kaora za naprostého hlupáka. Fujisa si to taky začínal myslet a nad Kaorovou hloupou otázkou namířil oči v sloup.
 
,Tak tohle bude dlouhý případ,'pomyslel si , a bez jakéhokoliv dalšího slova se zvedl a odešel z místnosti aby si mohl jít zabalit věci do svého bytu.V hlavě mu začali šrotovat nejrůznější důvody zabití prezidentovi dcery. Kdo by asi měl důvod. Že by vyděrači?
 
Fujisa byl zabrán do svých myšlenek natolik, že si ani nevšiml svého nového parťáka, který se ho snažil dohonit.
 
,,Hej počkej,''křičel na něj Kaoru, když vyšel za Fujisou, do toho stálého deště ven.
,,Dej mi pokoj. Kdo kdy řekl, že se spolu máme bavit? Vyřeším to sám, nepotřebuji tě,''řekl a ani se na Kaora neotočil. Vůbec si nevšiml, že vstoupil na vozovku, kde se ze zatáčky vyřítilo auto a jelo přímo na něj!
 
Vzpamatoval se až, když auto zaskřípalo svými brzdami, ale bohužel to nebylo nic platné. Na mokré vozovce se auto nedalo zabrzdit.
Fujisa raději zavřel oči před tím nepříjemným nárazem , na který čekal. Zničehonic ho však někdo strhl mimo dráhu auta a tak i zachránil život.
 
Když Fujisa konečně otevřel oči a myslel si, že je v nebi nebo někde tam nahoře, na svém těle ucítil váhu někoho druhého. Byl to Kaoru. Jeho zachránce,který ho zachránil před jistou smrtí.
 
,,Vidíš, takže přece jen mě potřebuješ,''řekl Kaoru a usmál se. Ležel na zaskočeném Fujisovi, který se nemohl na jediné slovo. Jejich obličeje byly od sebe necelých pět centimetrů a Tsunaka se vůbec neměl k tomu , aby z Fujisy slezl.
 
Fujisa byl stále v šoku. Až když si uvědomil,v jakých citlivých partiích se nachází nechtěně Kaorovo koleno , se konečně vzpamatoval.
 
,,Mohl bys ze mě laskavě slíst?''řekl podrážděně a donutil tak Kaora k ústupu.
,,Právě jsem ti zachránil život, měl bys mi poděkovat a navíc, tu spolupráci mi teď dlužíš,''řekl vítzně a pobaveně černovlásek a bez jediné Fujisovi námitky se vydal ke svému autu pro věci.
,,Pche, jak já ho nesnáším,''zabrblal pod vousy Fujisa. Neměl rád, když má někdo jiný pravdu a tu teď bohužel pro něj, Kaoru měl. A to ve všem.
 
V duchu mu nadával za to, že ho zachránil. Lepší než tohle by bylo opravdu zemřít. Ale nedalo se nic dělat. Fujisa si jen naštvaně povzdychl a zamířil si to do svého bytu, nedaleko odsud……
 

Příště:Nový šok pro naše vyšetřovatele.Fujisa začíná mít podezření……

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Je to supééér

(andrea, 6. 6. 2009 18:12)

pokračuj,pokračuj,pokračuj,nemůžu se dočkáát

joooooSkvělí

(Jumi, 6. 6. 2009 11:05)

AAAAAA honem další díl.To je napínavý jak kšandy.A s tou nádrží,já sem to jednou viděla v telelvizi.A ujišťuju tě haru,že je to možný,hlavně v těch malej nádržích v Japonsku.Možná že vím z čeho má vraždu.Viděla sem to v jednom seriálu.A ten nůž tam taky byl,ale radši nic nebudu říkat dál:-D

...

(haru, 6. 6. 2009 8:30)

Hmm...tak akože fajn, ale pár nezrovnalostí by tam bolo- po prvé: nádrže na vodu sú pomerne veľkú tzn. že by s tej sprchy síce mohla tiecť krv ale tak zriedená, že nemyslím, že by žena prišla na to, že je to krv a možno by si ani nevšimla nepatrné zafarbenie vody, po druhé: pištoľ a kuchynský nôž? Načo oboje?
ale inak, celkom dobrý diel, ale už by ma zaujímalo ako to bude ďalej;)

...

(ebika, 5. 6. 2009 15:23)

Jéžíši to je nádhera honem další díl!!!

SUPEEEEEEEEEEER

(suzu-chan, 5. 6. 2009 13:44)

Tak jsem se dočkala nového dílu . Byl naprosto skvělý . A bye měj se hezky .